fbpx
Select Page

Kontaktivaba personaliotsing – kas võimatu missioon?

by | märts 2, 2021 | blogilood | 0 comments

Kõik on muutunud. Juba aasta oleme elanud Maailmas, mille sarnast keegi ei osanud ette näha; kui ulmekirjanikud välja jätta. Kuidas leida ettevõttesse inimesi, kui otsekontaktid on piiratud või suisa keelatud? Kuidas viia läbi otsinguid, kui talentide leidmiseks väljakujunenud metoodikad enam piisava efektiivsusega ei toimi?

Olen üks neist, kes usub, et igale olukorrale on olemas lahendus. Lahenduseni jõudmisel on oluline – kui valmis ollakse uuendusteks ja muutusteks. Kas jääda ootama, et kriis taandub ja minna edasi sealt, kus seisma jäime või võtta risk ja astuda tundmatusse. Saan öelda, et oleme oma meeskonnaga selle viimase aastaga taas kõvasti arenenud ja astunud sammu uude ajastusse. Meile LKM’is meeldib olla klientidele lähedal. Oleme alati eelistanud otsekontakte, reaalajas kohtumisi, ettevõtete külastamisi nii projekti alguses kui ka pärast projekti lõppu jne. Tänane olukord seda paljudel juhtudel iseenesestmõistetavalt ei võimalda. Uus olukord, uued lahendused. Koostöös klientidega töötasime välja uued võimalused värbamisprotsesside toetamiseks.

 

Personaliotsing koos LKM Talentiga

Mis puudutab värbamisi, siis kõige rohkem puudutas kriis ettevõtteid, milledel puudub personalitöötaja või töötajate leidmise eest vastutaja on ülekoormatud ning seisab silmitsi olukorraga, kus värbamisi on laual rohkem kui jõuab ajaliselt hallata. Kui varem sai LKM abiks tulla sihtotsinguga, siis täna on sellise tiheda kohtumistejada korraldamine veidi raskendatud. Seetõttu töötasime koos pikaajaliste koostööpartneritega välja lahenduse, mille puhul saame toeks olla otsekontakte vältides, kuid siiski aitame säästa klientide jaoks hinnalist ressurssi – AEGA. Personaliotsing koos LKM Talentiga on teenus, mille puhul meie konsultant haldab värbamisprotsessi töökuulutuse loomisest kuni kandidaatide kohtumiste kokku leppimiseni. Ettevõtte personalitöötaja saab keskenduda oma põhitegevusele ning liitub protsessiga täies mahus hetkel, kui asub valima lõppkandidaate. Vaatamata sellele, et tegemist ei ole sihtotsinguga ning LKM ei vii läbi intervjuusid, aitame läbi viia kandidaatide otsingu ning esimese CV’de valideerimise ja oleme iga konkursil osalenuga ühenduses ning anname kõigile kandidaatidele tagasiside sõltumata nende edukusest protsessis.

 

Mida me siis täpsemalt teeme? Ja kõige olulisem – mida teie ettevõte sellest saab?

  • Alustame eeltööst. Meie konsultant kaardistab videosilla vahendusel koostöös teie ettevõtte esindajagaametikoha üksikasjad ja täpsustame sobiva kandidaadi profiili. Saate täpse sisendi positsiooni vajaduste kohta – keda otsite ja mis on uue talendi roll ettevõttes.
  • LKM paneb käiku oma supervõimed – koostame talente kõnetava töökuulutuse, mille avaldame sobivaimas kanalis. Loome teile talente kõnetava töökuulutuse põhja, mida saate kasutada ka järgmistes värbamistes! Lisaks aitab professionaalne töökuulutus luua tugevat kuvandit teie ettevõttest.
  • Kuna värbamine on meie elu ja oleme alati olnud proaktiivsed, siis võrreldes klassikalise avaliku konkursiga on teistmoodi see, et LKM konsultant teostab lisaks erinevate andmebaaside otsingut. Jah, kasutame ka päris meie oma andmebaasi! See lisakäik on meiepoolne “sihtotsingupuudutus”, mis toob konkursile täiendavaid kandidaate, kes tegelikult tööjõuturul aktiivsed ei ole.
  • Nüüd läheb asi magusaks! Võtame telefoni ja helistame ning tutvustame profiilile vastavatele kandideerijatele teie ettevõtet ja positsiooni. Taustal selgitame välja huvi ja sobivuse antud positsioonile – kas talent soovib PÄRISELT tulla teie ettevõttesse või on tegemist “sarikandideerijaga”. PS! Otsekontakt on üks parimaid brändingu tööriistasid, mis aitab kasvatada huvi teie ettevõtte kui tööandja vastu.
  • Aeg on hakata kaarte avama – nüüd astub pardale teie ettevõtte personalitöötaja. Saadame teile sobivaimate kandidaatide CV-d, millede hulgast valite parimatest parimad, kellega soovite kohtuda.
  • Kohtumiste faas – ka siin aitame teie aega säästa. Võtame valitud kandidaatidega ise ühendust ning lepime kokku kohtumised vaid nendega, kellega teie soovite lähemalt tutvuda. Teil ei ole vaja teha muud kui tulla kokkulepitud ajal kokkulepitud kohta. Peale kohtumisi saate teha palkamisotsuse ning alustada töösuhet oma uue talendiga!
  • LKM’i töö jätkub – anname kõikidele inimestele, kes protsessis osalesid tagasiside. Meie kogemus kinnitab, et see on üks suurimaid positiivse kuvandi kasvatamise viise. Sõltumata sellest, kuidas konkurss kandidaadi jaoks kulges.

Usun, et Maailm muutub edasi ja nii ka meie koos temaga.

Teen ise kõik selleks, et vaatamata erinevatele piirangutele olla jätkuvalt avatud uute võimaluste leidmisele. Oleme alati olnud ja oleme ka tulevikus oma klientidele võimalikult lähedal. Isegi kui see toimub ainult e-kanalite vahendusel, soovime igale värbamisele läheneda personaalselt ning disainida positsiooni jaoks sobivaima otsingu.

Personaliotsing koos LKM’iga on lahendus, mis aitab säästa ajalist ressurssi kandidaatide leidmisel hetkedel kui ettevõtte värbamistiim on otsingutega ülekoormatud. Kui aga päevakorda tulevad muud takistused, siis oleme alati valmis ka neile lahendusi välja töötama. Näiteks hetkedel, kus värbamise eest vastutav inimene vajab täiendavat tuge tööriistade väljatöötamisel, et muuta värbamine efektiivsemaks ja tulemuslikumaks. Aga sellest teenusest juba meie järgmises blogipostituses.

Kui tunnete, et AEG on see ressurss, mis teil täna kipub sõrmedevahelt libisema uute töötajate otsinguil, võtke julgesti minuga ühendust!

 

Liis Tiideberg

LKM Talent Group OÜ asutaja ja värbamisekspert

+372 5347 1508

liis@lkmtalent.ee

0 Comments

Submit a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga