fbpx
Select Page

Kes oleks osanud arvata, et käbide korjamisega võib raha teenida?

by | märts 11, 2021 | blogilood | 0 comments

Ühel ilusal talvehommikul istusime oma Noblessneri kontoris, imetlesime aknast laia lumesadu ja vestlesime kohvitassi kõrval maast ja ilmast. Kes millega on varem tegelenud, milliseid hulle tempe on korda saadetud ja muu selline. Ühel hetkel teatas Liis, et ta on käbide korjamisega raha teeninud. Mis mõttes?! Nii viis üks asi teiseni ning otsustasime väikeseid kilde Liisu elust ka teiega jagada. 

LKMi asutaja Liis Tiideberg on oma ala tõeline ekspert, kes on igapäevaselt   sihtotsinguga tegelenud ligi 9 aastat. Ta on viinud läbi üle paari tuhande intervjuu ning leidnud rohkem kui 400 talenti erinevatesse ettevõtetesse väärtust looma.

Kuidas Liis värbamiseni jõudis ja miks ta asutas oma ettevõtte? 

Enne värbamise juurde jõudmist on Liis oma elu jooksul pidanud mitmeid toredaid ameteid. Seejuures on ta: 

  • töötanud baaris ja riidepoes, 
  • olnud Helsingi suurima ettevõtte üksuse autojuht, läbides kümneid kilomeetreid tunneleid Helsingi all,
  • Tallinna Teletorni all aiandis kümnetele tuhandetele lilledele elu andnud, 
  • Venemaa oligarhide hoove ilusaks riisunud, 
  • uhkeid jahte poleerinud, 
  • müünud USA-s raamatuid ja tegelenud eneseleidmisega,
  • korjanud suure raha eest puu otsast käbisid! 

Alates 2012 sügisest on Liis tegelenud värbamisega. Kui ta suundus oma elu esimesele tööintervjuule, pidi Liis enne sõnaraamatust järgi vaatama, mida sõna „värbaja“ üldse tähendab. 

LKM sündis vajadusest luua ettevõte, mis keskenduks lisaks klientidele ka talentidele. Liisile ei meeldinud, et kõik tolle aja värbamisprojektid tema laual keskendusid ettevõtete vajaduste täitmisele. Ükski otsing ei lähtunud talendist ja tema ootustest uue ameti suhtes. Juhindudes oma sisetundest, otsustas Liis luua teistmoodi sihtotsinguettevõtte. Nii sündiski LKM Talent Group.

Oli ka neid, kes arvasid, et Liisi soov on hullumeelne. Miks peaks ükskõik milline ettevõte tahtma teha koostööd värbamispartneriga, kes disainib kogu otsingu talendi vaatevinklist lähtuvalt? Teenuse eest tasub ometigi ettevõte mitte talent. Kas klient ei olegi kuningas? Nii mõnedki sõbrad-tuttavad värbamisringkonnast kahtlesid ettevõtmise edukuses. 

Tänaseks on sellest otsusest möödunud ligi 6 aastat ja LKMi klientide nimistu on muljetavaldav! Liis on seisnud selle eest, et iga otsing algaks nullist. Iga kliendi värbamisprotsess disainitakse lähtudes otsitavast positsioonist ning on seetõttu unikaalne. Aastatega välja töötatud metoodika on ennast korduvalt tõestanud. Eriti hea meel on Liisul selle üle, et tihti lõpevad projektid tõdemusega, et tänu teistmoodi lähenemisele saab ettevõte uue talendi saabumisel juurde olulise lisaväärtuse, mida algselt ei osatud oodatagi. Leitakse inimene, kes mitte ainult ei vasta püstitatud ootustele, vaid toob enesega kaasa täiendavad teadmised, mida positsiooni profiiliga otseselt nõutud ei olnudki. Klientidest on saanud püsikliendid. 

Küsisime Liisilt, mis on need hetked, mida ta oma teekonnal ise kõige olulisemaks peab? 

„Suurimad verstapostid minu jaoks värbamises on teistmoodi metoodika väljatöötamine, oma ettevõtte loomine, alati iseendaks jäämine. Minu jaoks on ülioluline olla kogu aeg liikumises, areneda, olla ajast eest, olla inimeste jaoks olemas.“

Liis usub, et iga inimese potentsiaal saab avalduda vaid siis, kui ta teeb loomupäraseid tegevusi. Elu jooksul omandatud oskused ja teadmised on äärmiselt kasulikud ja paljudel juhtudel on võimalik saavutada edu ka alal, milles ei ole kaasa antud sünnipärast annet. Siiski on edukamad need, kel on õnn töötada alal, milleks nad on justkui loodud. Liis on kindel, et iga inimene on talent, tuleb lihtsalt leida tema jaoks õige amet õiges ettevõttes. 

LKM sai loodud selleks, et viia kokku sobivaimad talendid ja positsioonid.

Nii võidavad kõik osapooled – edukate inimeste taga on edukad ettevõtted.

Sügav kummardus julguse eest eristuda ja luua teistmoodi ettevõtmine!

Meil on rõõm Liisuga igapäevaselt koostööd teha. Kui sina soovid sellest samuti osa saada, siis tead, kuidas meid leida.

LKM Talent Group

 

0 Comments

Submit a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga