fbpx
Select Page

Edukam värbamine uuel ajastul – milliseid tööriistu kasutada?

by | märts 20, 2021 | blogilood | 0 comments

Sõitsin ühel hommikul oma maakodust Tallinnasse tööle ja leidsin end mõttelt, kuidas tänases kontaktivabas töömaailmas saaksin aidata disainida värbamisprotsesse! Mõeldud tehtud. Kunagi varem ei ole tööjõuturu olukord olnud selline nagu täna – ühtpidi on kalu meres rohkem kui eales nähtud, teisipidi on kuldkalade leidmine kordades keerulisem. Mida sellises olukorras teha, kuidas konks merre visata, et õige kala kinni püüda?

Häid töötajaid on raske leida. Tugevad spetsialistid, rääkimata tippjuhtidest, ei ole tööjõuturul aktiivsed ja nendeni jõudmiseks peab leidma teistmoodi lähenemise. Veelgi keerulisem on leida häid oskustöötajaid. Olen oma meeskonnaga olnud alati uutele võimalustele avatud ning koos partneritega töötanud välja teistmoodi lahendusi. Sel hommikul roolis olles sain aru, et on aeg oma teenuseid laiendada. Ja nii sündis edukam värbamine! Tegemist on konsultatsiooniteenusega, mille abil aitan ettevõttel välja töötada efektiivsema värbamisprotsessi. Peamiselt on see suunatud organisatsioonidele, kus nähakse, et senised värbamise metoodikad ja vahendid enam ei tööta ning konkursside tulemused ei vasta ootustele. Laekunud avaldusi on palju, aga seda otsitavat talenti nende hulgas ei leidu. Siinkohal tulengi mängu mina. Kaardistan ära koostööpartneri tänase olukorra ettevõttes ning aitan luua värskemad tööriistad talentide leidmiseks. Teen ettevõtte värbajatega koostöös läbi mitmed sammud ja viime ühiselt ettevõtte värbamisprotsessid järgmisele tasemele!

Mida ma siis täpsemalt teen? Ja kõige olulisem – millist kasu teie ettevõte sellest saab?

Kohtun alustuseks videosilla vahendusel ja saan teiega tuttavaks. Kõik suurepärased koostööd algavad vahetust suhtlemisest! Oluline on aru saada, kas olete valmis muutuma ning soovite värbamise uuele tasemele viia. Minu jaoks on väga oluline, kui saan anda ettevõttele omapoolse sisendi, millisena näen välise vaatlejana teie tänast värbamise olukorda. See on aus ja läbipaistev peegeldus teist endast. Tajun, kas olete valmis PÄRISELT valmis muutuma või mitte. Mõnel juhul on tegemist murdepunktiga, millest saab alguse uus hingamine. Kui olete valmis värbamise uuele tasemele viima, asun tööle. Koos teie ettevõtte personalitöötaja(te)ga vaatame detailsemalt üle, millistele positsioonidele olete varasemalt talente otsinud ja kuidas olete neid värbamisi läbi viinud. Analüüsime tulemusi ja leiame lahendused, mis aitavad teil edaspidi protsesse paremini läbi viia. Töötame välja reaalselt toimiva plaani, kuidas edukamalt värvata. Loon teile materjali, sisu ja strateegia, mille abil saate hakata efektiivsemalt värbama. Saate atraktiivse töökuulutuse põhja, erinevate kanalite tutvustused, sobivaimad lähenemise taktikad talentidele, ning teie ettevõttele disainitud värbamisstrateegia. Jätkusuutlikkuse tagamiseks teen teiega koos kindlasti ka praktilise töötoa, kus kinnistame väljatöötatud värbamisprotsessi. Sõltuvalt võimalustest viime selle läbi kas videosilla vahendusel või eelistatuna siiski päriselt kokku saades. Nende praktiliste ülesannete käigus tõstame perosnalitöötaja(te) kompetentsi ja efektiivsust ning anname üle uued tööriistad leidmaks edaspidi parimaid inimesi teie ettevõttesse.

Saan aru, et tänane olukord ei ole veel lõppenud. Iga päev tuleb uudiseid uutest piirangutest, uute võimaluste avanemisest, uutest vajadustest. Oleme jätkuvalt valmis kõigile muutustele otsa vaatama ning üheskoos partneritega arenema. Erinevalt paljudest paneb see minu silmad põlema, kuna saan luua uusi lahendusi! On väga oluline olla olemas ja toeks just siis kui seda kõige rohkem vaja on. Nii et olge julged ja olge valmis muutuma!

Keerulised ajad loovad meile uued võimalused ning kui te tunnete, et teil on uut hingamist vaja, siis võtke minuga ühendust ja loome koos uue värbamisstrateegia!

Liis Tiideberg

LKM Talent Group OÜ asutaja ja värbamisekspert

0 Comments

Submit a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga