fbpx
Select Page

Kuidas ma Silmetile Olesja leidsin?

by | apr. 14, 2021 | blogilood | 0 comments

Mina olen Madis. Olen LKMi partner ja projektijuht juba 2 aastat ja selle aja jooksul leidnud talente väga erinevatesse ettevõtetesse ja sektoritesse. Ma olen õnnelik inimene, sest iga projekt, millega tegelen, avardab muuhulgas ka minu silmaringi ja olen tänu sellele pidevas arengus. Mul on õnnestunud leida talente nii Siberi metsade vahelt kui kõrval tänavast.

On uskumatult lahe, milliseid ettevõtteid ja ägedaid positsioone on meie enda väikses Eestis. Ükski otsing ei kordu, tegemist on unikaalse rätsepatööga! Isegi siis, kui viin läbi sihtotsingut pikaajalise koostööpartneri juures, leidub alati „see miski“, mis teeb positsiooni või otsingu teistsuguseks ja sütitab minus mingi sisemise tulukese, mis tekitab hasarti ja paneb silmad särama.

Üks sellistest pikaajalisematest kaasteelistest on NPM Silmet OÜ – Euroopa suurim haruldaste metallide ja muldmetallide tootja. Ma võin vist öelda, et Silmet on „minu klient“. Kuigi me teeme kõike alati koos meeskonnaga, siis Silmeti puhul olen viimase  aasta jooksul olnud enamuse otsingute puhul projektijuhiks. Kokku olen selle aja jooksul Silmetile leidnud kuus erinevat talenti finantsistidest kuni metallurgideni. Kuna just praegu alustame uute Silmeti talentide otsingutega, on minu mõtted viimastel päevadel tavapärasest enam keerelnud juba toimunud konkursside ümber. Üks viimaseid leide Silmetile oli nende finantskontroller Olesja Druzjakina. Temaga kohtumise ja Silmetisse suundumise lugu oli tore segu põhjalikust tööst, heast õnnest ja asjaolude kokkulangemisest. Silmet asub Sillamäel, Ida-Virumaal. Piirkonnas, mis teatud positsioonide täitmisel annab otsingutele täiendava keerukusastme – ei ole lihtne leida tippspetsialisti ettevõttesse, mis asub „klassikalistest keskustest“ väljas ja positsioonile, kus tuleb olla esmaspäevast reedeni kohapeal.

Kui LKM asus Silmetile finantskontrollerit otsima, ei olnud Olesja tööjõuturul aktiivne vaid tegi oma igapäevast tööd rõõmuga. Läbi põhjaliku eeltöö ja mitme nädalase otsingu, erinevate vihjete ja soovituste õnnestus mul saada Olesja kontaktid. Minu kõne peale oli ta siiralt üllatunud ning, nagu ta tagantjärgi ise on maininud, äärmiselt meelitatud, et teda oli märgatud. Tutvustasin talle põgusalt Silmetit ja finantskontrolleri positsiooni. Minu rõõmuks pakkus mõte töötamisest nii mainekas ettevõttes talle huvi ja sain võimaluse detaile lähemalt tutvustada. Ma ise arvan, et see on paljudel juhtudel SEE oluline võti, miks ma leian õigeid inimesi õigetele positsioonidele – pikema vestluse käigus tunnetan ma ära, kas tegemist on selle ettevõtte inimesega või mitte. Kui kõhutunne on õige, õnnestub mul äratada kandidaadis tuluke, mis tekitab omakorda temas sisemise äratundmise, et just see ongi see positsioon, millest ta on unistanud. Olesja puhul juhtus meie telefonikõne ajal sama ning ta oli valmis astuma konkursirattale. Huvitav ongi see, et sihtotsingu puhul ma ju ei garanteeri kandidaadiga ühendust võttes, et just tema valituks osutub, aga kui sisemine ärkamine on toimunud, siis ollakse valmis kandideerima ja heas mõttes võistlustulle astuma. Nii õnnestuski meil Olesjaga kokku leppida esimene kohtumine Jõhvis. Jah, just nimelt Jõhvis. See on kah tegelikult üks minu jaoks olulistest teguritest, miks ma täna LKMis olen – saan tutvuda mitmete erinevate ettevõtete ja paljude Eesti paikadega! Ei saa öelda, et ma muidu väga tihe Jõhvi külastaja oleksin.

Edasised arengud olid juba kõik väga positiivsed.

Tagantjärgi on Olesja öelnud, et tema jaoks jättis väga usaldusväärse mulje aktiivne infovahetus, eriti ausus nii kandideerimisprotsessi ajal kui ka pärast töölepingu sõlmimist. Kordagi ei tekkinud hetke, kus ta ei oleks teadnud, millises faasis konkurss on ja kuidas protsessid edasi minema hakkavad. Ta armastab detailsust ja kinnitas, et ka iganädalane detailne tagasiside värbamise seisu osas aitas kujundada positiivset kuvandit uue tööandja suhtes. Olesja tunnistas ka seda, et sisimas lootis ta juba üsna varajases staadiumis, et ta osutub valitus. See juhtus juba enne kohtumist Silmetiga, sest iga kõne ja kohtumisega muutus tööandja tema jaoks atraktiivsemaks. Pärast tegevjuhiga kohtumist, kes on väga avatud suhtleja, suurenes see soov veelgi ja loomulikult oli ta väga õnnelik, kui saabus kaua oodatud teade, et temast saabki Silmeti uus finantskontroller!

Tänaseks on Olesja Silmeti finantskontrollerina ametis olnud veidi üle ühe kuu. Natuke vara on võtta kokku senine töötajakogemus, aga leppisime kokku, et umbes poole aasta pärast on ta valmis minuga ka sellekohast infot jagama. Jään põnevusega ootama.

Madis Roodla, partner ja projektijuht

0 Comments

Submit a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga